BABIA GÓRA

Babia Góra - najwyższy szczyt Beskidów

Babia Góra, zwana również Diablakiem, to najwyższy szczyt Beskidów Zachodnich i całego pasma Babiogórskiego. Jej wysokość wynosi 1725 m n.p.m. Babia Góra jest popularnym celem wycieczek turystycznych, zarówno latem, jak i zimą.

Atrakcje turystyczne Babiej Góry

Babia Góra oferuje wiele atrakcji turystycznych, zarówno dla miłośników górskich wędrówek, jak i dla osób szukających wypoczynku na łonie natury.

Dla miłośników górskich wędrówek

Babia Góra to doskonałe miejsce do uprawiania turystyki pieszej. Na szczyt prowadzi kilka szlaków turystycznych, w tym popularny szlak czerwony z Przełęczy Krowiarki. Przejście na szczyt Babiej Góry zajmuje około 2 godzin.

Dla osób szukających wypoczynku na łonie natury

Babia Góra to raj dla osób szukających wypoczynku na łonie natury. W okolicach Babiej Góry znajdują się liczne polany, lasy i jeziora. Można tu odpocząć od zgiełku miasta i podziwiać piękno przyrody.

Dodatkowe atrakcje

Oprócz wędrówek i wypoczynku na łonie natury, Babia Góra oferuje również kilka innych atrakcji, takich jak:

  • Schronisko PTTK na Markowych Szczawinach - położone na wysokości 1257 m n.p.m., jest najwyżej położonym schroniskiem w Polsce.
  • Przełęcz Krowiarki - położona na wysokości 1014 m n.p.m., jest najpopularniejszym punktem startowym dla wycieczek na Babią Górę.
  • Perć Akademików - trudny i niebezpieczny szlak turystyczny, który prowadzi z Przełęczy Krowiarki na szczyt Babiej Góry.

Podsumowanie

Babia Góra to wyjątkowe miejsce, które oferuje wiele atrakcji dla każdego. To idealny cel wycieczki dla miłośników górskich wędrówek, osób szukających wypoczynku na łonie natury, a także dla tych, którzy chcą poznać historię i kulturę regionu.

Pokoje jednoosobowe, dwuosobowe i trzyosobowe
Każdy pokój z własną łazienką
Parking dla wszystkich klientów
Pokój z balkonem
W każdym z pokoi mamy dostęp do TV
W każdym z pokoi mamy dostęp do WIFI
Pensjonat Gorce / Niedźwiedź
PENSJONAT AMONIT
Podobin 139
34-735 Niedźwiedź
REZERWCJA
tel. 884 656 550 / 884 656 545
e-mail: pensjonatamonit@gmail.com
REZERWACJA
* pole wymagane ZAREZERWUJ