JEZIORO ROŻNOWSKIE

Jezioro Rożnowskie - atrakcje dla każdego

Jezioro Rożnowskie to zbiornik zaporowy położony w województwie małopolskim, na północ od Nowego Sącza. Powstało w wyniku spiętrzenia wód Dunajca, w celu wybudowania elektrowni wodnej. Jezioro jest popularnym miejscem wypoczynku i rekreacji, oferując wiele atrakcji dla turystów w każdym wieku.

Plaże i kąpieliska

Wzdłuż Jeziora Rożnowskiego znajduje się wiele plaż i kąpielisk, z których można korzystać w sezonie letnim. Najpopularniejsze z nich znajdują się w miejscowościach Gródek nad Dunajcem, Tęgoborze, Znamirowice i Rożnów. Plaże są piaszczyste lub kamieniste, a woda w jeziorze jest czysta i przejrzysta.

Rekreacja wodna

Jezioro Rożnowskie jest idealnym miejscem do uprawiania sportów wodnych, takich jak pływanie, żeglarstwo, windsurfing, kajakarstwo czy wędkarstwo. Na jeziorze kursują również statki wycieczkowe, które oferują panoramiczne widoki na okolicę.

Atrakcje przyrodnicze

Okolice Jeziora Rożnowskiego są bogate w walory przyrodnicze. W pobliżu znajduje się kilka rezerwatów przyrody, w tym Rezerwat przyrody "Diable Skały" w Bukowcu, Rezerwat przyrody "Babice" w Iwkowej i Rezerwat przyrody "Skały Rożnowskie" w Rożnowie.

Zabytki

W okolicy Jeziora Rożnowskiego znajduje się również wiele zabytków, w tym ruiny zamków w Melsztynie, Czchowie i Tropsztynie. Warto również zobaczyć wieżę widokową na Szpilówce, z której roztaczają się piękne widoki na okolicę.

Podsumowanie

Jezioro Rożnowskie to atrakcyjne miejsce na wypoczynek i rekreację. Oferuje szeroki wybór atrakcji dla turystów w każdym wieku, od plażowania i kąpieli, po uprawianie sportów wodnych i zwiedzanie zabytków.

Oto kilka konkretnych propozycji wycieczek i atrakcji nad Jeziorem Rożnowskim:

  • Wycieczka rowerowa wokół Jeziora Rożnowskiego - trasa ma około 35 km i prowadzi przez malowniczą okolicę.
  • Wycieczka statkiem po Jeziorze Rożnowskim - rejs trwa około 2 godzin i pozwala zobaczyć jezioro z innej perspektywy.
  • Wspinaczka po skałkach w Rożnowie - skałki oferują wiele możliwości wspinaczkowych dla osób o różnym poziomie zaawansowania.
  • Zwiedzanie ruin zamków - w okolicy Jeziora Rożnowskiego znajduje się kilka ruin zamków, które stanowią ciekawe zabytki historyczne.
  • Jezioro Rożnowskie to idealne miejsce na wypoczynek na łonie natury, aktywny wypoczynek i zwiedzanie zabytków.
Pokoje jednoosobowe, dwuosobowe i trzyosobowe
Każdy pokój z własną łazienką
Parking dla wszystkich klientów
Pokój z balkonem
W każdym z pokoi mamy dostęp do TV
W każdym z pokoi mamy dostęp do WIFI
Pensjonat Gorce / Niedźwiedź
PENSJONAT AMONIT
Podobin 139
34-735 Niedźwiedź
REZERWCJA
tel. 884 656 550 / 884 656 545
e-mail: pensjonatamonit@gmail.com
REZERWACJA
* pole wymagane ZAREZERWUJ