ZAMEK W NIEDZICY "DUNAJEC"

Zamek w Niedzicy "Dunajec" - jeden z najpiękniejszych zamków w Polsce

Zamek w Niedzicy, nazywany również Zamkiem Dunajec, to jeden z najpopularniejszych zabytków w Polsce. Znajduje się na wzgórzu nad Jeziorem Czorsztyńskim, w powiecie nowotarskim, w województwie małopolskim.

Zamek został wzniesiony w XIV wieku przez Kokosza Berzeviczego, jako forteca broniąca północnej granicy Węgier. Odtąd pozostawał w rękach węgierskich rodów do 1945 roku – chociaż po I wojnie światowej został włączony w granice Polski. Zamek był wielokrotnie modyfikowany.

Obecnie na zamku mieści się muzeum oraz pokoje gościnne. Poza Zamkiem możemy zwiedzić Wozownię i Spichlerz.

Architektura i wyposażenie zamku

Zamek w Niedzicy jest budowlą gotycką, z elementami renesansowymi i barokowymi. Składa się z trzech części: zamku górnego, średniego i dolnego.

Zamek górny to najstarsza część zamku, wzniesiona w XIV wieku. Posiada on trzy wieże: Wieżę Złodziei, Wieżę Zegarową i Wieżę Mniszek. W zamku górnym znajduje się muzeum, w którym można obejrzeć wystawy poświęcone historii zamku, militariom i sztuce.

Zamek średni to część zamku, wzniesiona w XV wieku. Posiada on dwie wieże: Wieżę Łazienkową i Wieżę Więzienną. W zamku średnim znajdują się pokoje gościnne i restauracja.

Zamek dolny to część zamku, wzniesiona w XVI wieku. Posiada on jedną wieżę: Wieżę Artylerii.

Zamek w Niedzicy w kulturze

Zamek w Niedzicy był plenerem wielu filmów, w tym "Janosika", "Pan Samochodzik i niesamowity skarb" oraz "Tajemnica zamku w Karpatach".

Zamek w Niedzicy to obowiązkowy punkt programu każdej wycieczki do Pienin. Jest to jeden z najpiękniejszych zamków w Polsce, który zachwyca swoją architekturą i historią.

Pokoje jednoosobowe, dwuosobowe i trzyosobowe
Każdy pokój z własną łazienką
Parking dla wszystkich klientów
Pokój z balkonem
W każdym z pokoi mamy dostęp do TV
W każdym z pokoi mamy dostęp do WIFI
Pensjonat Gorce / Niedźwiedź
PENSJONAT AMONIT
Podobin 139
34-735 Niedźwiedź
REZERWCJA
tel. 884 656 550 / 884 656 545
e-mail: pensjonatamonit@gmail.com
REZERWACJA
* pole wymagane ZAREZERWUJ