WADOWICE

Wadowice - miasto rodzinne Jana Pawła II

Wadowice to miasto położone w województwie małopolskim, u stóp Beskidu Małego. Jest to miasto rodzinne Jana Pawła II, dlatego też jest popularnym miejscem pielgrzymek i zwiedzania.

Dom Rodzinny Jana Pawła II

Jedną z najważniejszych atrakcji Wadowic jest Dom Rodzinny Jana Pawła II. To właśnie w tym domu przy ulicy Kościelnej 7 urodził się i spędził dzieciństwo Karol Wojtyła. Dom jest udostępniony do zwiedzania, a w jego wnętrzu znajdują się pamiątki związane z życiem papieża, w tym jego meble, ubrania i przedmioty codziennego użytku.

Bazylika Ofiarowania Najświętszej Marii Panny

Kolejnym ważnym miejscem w Wadowicach jest Bazylika Ofiarowania Najświętszej Marii Panny. To tutaj Karol Wojtyła został ochrzczony i przyjął I Komunię Świętą. W kościele znajduje się obraz Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, do którego pielgrzymują wierni z całego świata.

Muzeum Papieskie im. Jana Pawła II

Muzeum Papieskie im. Jana Pawła II to muzeum poświęcone życiu i działalności Jana Pawła II. W muzeum znajdują się eksponaty związane z papieżem, w tym jego osobiste pamiątki, dokumenty i fotografie.

Muzeum Miejskie w Wadowicach

Muzeum Miejskie w Wadowicach to muzeum poświęcone historii Wadowic. W muzeum znajdują się eksponaty związane z historią miasta, w tym dokumenty, fotografie i przedmioty codziennego użytku.

Park Miejski im. Jana Pawła II

Park Miejski im. Jana Pawła II to park położony w centrum Wadowic. W parku znajduje się m.in. fontanna, a w jego centralnym punkcie stoi pomnik Jana Pawła II.

Oprócz tych głównych atrakcji, Wadowice oferują również wiele innych możliwości spędzenia czasu wolnego. W mieście znajduje się wiele restauracji, barów i klubów, a także kino, teatr i filharmonia.

Wadowice to miasto, które oferuje coś dla każdego. Turyści mogą tu podziwiać zabytki, zwiedzać muzea, uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych, czy też po prostu odpocząć na łonie natury.

Oto kilka propozycji wycieczek i atrakcji w Wadowicach:

  • Zwiedzanie Domu Rodzinnego Jana Pawła II i Bazyliki Ofiarowania Najświętszej Marii Panny - obowiązkowy punkt programu każdej wycieczki do Wadowic.
  • Spacer po Parku Miejskim im. Jana Pawła II - idealny sposób na relaks i podziwianie piękna miasta.
  • Wizyta w Muzeum Papieskim im. Jana Pawła II - muzeum poświęcone życiu i działalności Jana Pawła II.
  • Wysłuchanie koncertu w Filharmonii Wadowickiej - filharmonia oferuje bogaty repertuar muzyczny, który przypadnie do gustu każdemu.

Wadowice to miasto, które warto odwiedzić. To miejsce, w którym można poczuć ducha Jana Pawła II i poznać jego historię.

Pokoje jednoosobowe, dwuosobowe i trzyosobowe
Każdy pokój z własną łazienką
Parking dla wszystkich klientów
Pokój z balkonem
W każdym z pokoi mamy dostęp do TV
W każdym z pokoi mamy dostęp do WIFI
Pensjonat Gorce / Niedźwiedź
PENSJONAT AMONIT
Podobin 139
34-735 Niedźwiedź
REZERWCJA
tel. 884 656 550 / 884 656 545
e-mail: pensjonatamonit@gmail.com
REZERWACJA
* pole wymagane ZAREZERWUJ