Narty / Snowboard

Narciarstwo i snowboard w Gorcach - gdzie jechać?

Gorce to jedno z najpopularniejszych pasm górskich w Polsce, które oferuje doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa i snowboardu. W górach znajduje się kilka ośrodków narciarskich, które oferują różnorodne trasy o różnym stopniu trudności.

Największym ośrodkiem narciarskim w Gorcach jest Turbacz Ski w Luboniu Wielkim. Ośrodek posiada 16 tras o łącznej długości 12 km, w tym 3 trasy oświetlone. Trasy są zróżnicowane pod względem trudności, od łatwych po bardzo trudne. Ośrodek oferuje również snowpark, trasy do biegów narciarskich oraz gondolę, która kursuje pomiędzy doliną a szczytem Turbacza.

Innym popularnym ośrodkiem narciarskim w Gorcach jest Sokolica w Porębie Wielkiej. Ośrodek posiada 10 tras o łącznej długości 6 km, w tym 2 trasy oświetlone. Trasy są zróżnicowane pod względem trudności, od łatwych po średnio trudne. Ośrodek oferuje również snowpark, trasy do biegów narciarskich oraz wyciągi orczykowe i krzesełkowe.

W Gorcach znajdują się również mniejsze ośrodki narciarskie, takie jak:

  • Gorce Ski w Ochotnicy Górnej
  • Hala Krupowa w Nowej Białej
  • Mogielica w Luboniu Wielkim
  • Śnieżnica w Porębie Wielkiej

Ośrodki te oferują różnorodne trasy o różnym stopniu trudności, a także snowparki, trasy do biegów narciarskich oraz wyciągi orczykowe i krzesełkowe.

Oto kilka wskazówek dla osób planujących wyjazd w góry na narty lub snowboard:

  • Sprawdź warunki pogodowe przed wyjazdem. W górach pogoda może się szybko zmieniać, dlatego warto być na to przygotowanym.
  • Dobierz odpowiedni ekwipunek. Pamiętaj, że w górach panują niskie temperatury, dlatego warto zabrać ze sobą ciepłe ubrania i buty.
  • Zarezerwuj nocleg i wyciągi z wyprzedzeniem, zwłaszcza jeśli planujesz wyjazd w weekend.
  • Przed wyjazdem zapoznaj się z trasami w ośrodku narciarskim. Dowiedz się, jakie są ich trudności i czy są bezpieczne dla początkujących.
  • Gorce to doskonałe miejsce na zimowe wyjazdy narciarskie i snowboardowe. W górach można znaleźć trasy o różnym stopniu trudności, które zadowolą zarówno początkujących, jak i doświadczonych narciarzy i snowboardzistów.
Pokoje jednoosobowe, dwuosobowe i trzyosobowe
Każdy pokój z własną łazienką
Parking dla wszystkich klientów
Pokój z balkonem
W każdym z pokoi mamy dostęp do TV
W każdym z pokoi mamy dostęp do WIFI
Pensjonat Gorce / Niedźwiedź
PENSJONAT AMONIT
Podobin 139
34-735 Niedźwiedź
REZERWCJA
tel. 884 656 550 / 884 656 545
e-mail: pensjonatamonit@gmail.com
REZERWACJA
* pole wymagane ZAREZERWUJ